POWIAT ŻYWIECKI LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU POWIATÓW ZA ROK 2023

POWIAT ŻYWIECKI LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU POWIATÓW ZA ROK 2023

13 marca br. w Karpaczu, podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich odbyła się uroczystość wręczania nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów za rok 2023.

W kategorii powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, Powiat Żywiecki zajął XIII miejsce w skali kraju. Wyróżnienie odebrał Starosta Żywiecki Adrian Midor.

Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco w trybie online. W trakcie oceny samorządów powiatowych eksperci ZPP przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w siedmiu grupach tematycznych takich jak: Rozwój i fundusze; Polityka społeczne i zdrowotna; Edukacja, kultura i sport; Samorząd na rzecz mieszkańców; Działania krajowe i międzynarodowe; Działania ekoenergetyczne i proekologiczne; Działania promocyjne.

„Przyznane wyróżnienie jest efektem wysokiego profesjonalizmu wszystkich urzędników Starostwa Powiatowego w Żywcu oraz jednostek podległych. W imieniu Zarządu Powiatu serdecznie dziękuję za ten wysoki poziom pracy na rzecz naszego powiatu i jego mieszkańców” – mówi Starosta Żywiecki Adrian Midor.

Foto: Krzysztof Siekielski